Şiir Dünyasi;Anlamlı Şiirler, Anlamlı Sözler ve Şiir Defteri ve guncel turkiye ve dunyadan Aşk Şiirleri gibi imkanlar sunan web sayfasıdır ve gücünü Google’dan alır!
Günü Sözü :

Aşk Nedir ?

yozgatim.net

:thumbup:  Aşk; Candan vazgeçip candaki cananı düşünmek, Yârin yüreğine demir atmak, bir daha çıkmamak için gemileri yakmaktır.

:thumbup:    Aşk; Yârin gönlünde bir nokta olmaktan bile mutluluk duymak, dünyanın en tatlı acısını tatmaktır.

:thumbup:    Aşk; Ölümle yaşam arasında tampon bir bölgede yaşamaktır. Yüreğinin bir yanının su toplamasıdır. Kelimelerin derin duygu karşısında aciz
kalmasıdır.

:thumbup:    Aşk; Gizemdir, sürprizdir zamansızdır, şaşırtıcıdır. Kalpleri ne zaman fethedeceği belli olmayan bir duygudur.

:thumbup:   Aşk; Uyanmamak istercesine bir düşe banmak, fiziksel özelliği nasıl olursa olsun yâri güzel görmek, dışarıdaki kalabalıklarda yalnızlıkla, yalnızlığında içindeki kalabalıkla yaşamaktır.

:thumbup:    Aşk; Akıl çatısına gönül bayrağının dikmek, deliliğe eşdeğer bir duygu ile bir hayat sürmektir.

:thumbup:    Aşk; Yârin yüreğine ulaşamamak, ızdıraptan haz almak, gözlerden minik damlalar akıtmaktır.

:thumbup:    Aşk; Ecel gelmeden gün içinde defalarca can vermek, ölüme hasret duyarcasına sürünmektir.

:thumbup:   Aşk; Sınır tanımayan, kalıpları olmayan, ötelerden yüreklere nakşedilmiş sonsuz bir duygudur.

:thumbup:    Aşk; Yüreklerde büyük izler bırakan, artçıları eksik olmayan, ömür de bir veya birkaç kez gelen bir depremdir.

:thumbup:   Aşk; Çoğu kez yenilgiyi kabul etmek, elde edememek, elde ettiğinde bittiğini bilmektir.

:thumbup:   Aşk; Tarifi olmayan duygu karşısında beyaz bayrak sallamak, maşukun peşinde köle olmaktır.

Aşk nedir diye sordular ve…

Dünya çapında araştırma yapıldı. İtalyanına da Fransızına da herkese soruldu. En ilginç tanımlama Türklerden geldi. İşte cevaplar;

14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla yapılan ”Uluslararası Aşk Araştırması” anketinden ilginç sonuçlar çıktı. İtalyan’a göre aşk “mantıksızlık”, Türk’e göre ise “hayır diyememek”… Türkiye, İngiltere, Fransa, İtalya ve Portekiz’de internet üzerinde yapılan ankete 15-24 yaş arası 1667 genç katıldı.
AŞKIN TANIMLARI

Ankete katılanların hepsinin tanımı farklı oldu…

-İtalyan için aşk ”mantıksızlık”,

-İngiliz için ”karmaşa”,

-Fransız için ”acı”,

-Portekizliye göre ”ayakların yerden kesilmesi”,

-Türklere göre ise ”hayır diyememek” olarak tanımlandı.

-Türk, Fransız, Portekiz ve İngiliz kadınları aşkı ”ayakların yerden kesilmesi” şeklinde anlatırken, İtalyan kadınlar aşkın ”mantıksızlık” olduğunu ifade etti.
Türk aşk sever, İngiliz aşk yoksunu

Ankete katılan Türk kadınlarının yüzde 90’ı, erkeklerinin ise yüzde 87’si hayatlarında en az bir kere aşık olduklarını ifade ederken, sonuçlar aşkı en az tadanların İngilizler olduğunu ortaya koydu.
Arkadaş destekli aşkı itirafı

Aşkını itiraf etme konusunda en fazla zorluk çeken Türklerin, aşkını ilan etmekte ise pek zorlanmadığı ortaya çıktı. Aşkını itiraf etmekte zorlanan Türk erkeklerinin, sorunu çözmek için arkadaşlarından destek aldığı, bu yöntemi kullanma oranının Türk erkeklerinde diğer ülkelerdeki hemcinslerine göre 7 kat daha fazla olduğu belirlendi.
Türk kadını susup bekliyor…

Anket, Türk kadınlarının yarısının aşkı konusunda sessizliğini korumayı tercih ettiğini ve fark edilmeyi beklediğini ortaya koydu.

EN ÇILGIN AŞIKLAR İTALYAN VE İNGİLİZ

İtalyan ve İngiliz erkekleri, sevdiği kişi için çılgınca bir şey yapmak konusunda bayrağı elinde taşırken, İtalyanların kendine güveni, duygularını sevdiği kişiye söyleme noktasında da kendini gösterdi. Türklerin bu noktada çaldığı ilk kapı yine en yakın arkadaşları olurken, ankete katılan gençler genel olarak duygularını ilk olarak ailelerine söylemekten kaçınıyor. Aşkını itiraf etmekte zorlanan Portekiz gençleri, sanal aşka olumlu bakarken, Avrupa ülkelerine kıyasla internet yoluyla sevgili bulmaya en olumsuz bakanlarsa Türkler oluyor.

EN ŞÜPHECİ TÜRKLER

Ankete katılan kadın ve erkekler, ilişkilerinin çoğunlukla gelecekte de süreceğine inanırken, ilişkilerinin geleceği hakkında en olumlu düşünenler İtalyan kadınları, en çok şüphe duyanlar Türk erkekleri oldu.

İlk görüşte aşk olur mu?

İtalyanlar, Fransız kadınları ve Portekiz erkeklerinin çoğunluğu ”İlk görüşte aşka inanır mısın?” sorusunu ”Evet” şeklinde cevapladı. Anket, Türk kadınlarının, Türk erkeklerine göre ilk görüşte aşka daha fazla inandığını ortaya koydu.

alıntı

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Benzer yazılar
Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. Neden ilk yorumu siz yapmıyorsunuz?

Yorumunuz...

[+] İfadeleri Aç Yozgatim.net

Âşık Olan Tüm Arkadaşlarım.Bu Sayfamızda Size En Güzel Ve En Anlamlı Aşk Şiirlerini Sunuyorum ve Aşkınız Daimi Olsun Ebediyen Sürsün, Karşılık Bulsun Diyorum.