Şiir Dünyasi;Anlamlı Şiirler, Anlamlı Sözler ve Şiir Defteri ve guncel turkiye ve dunyadan Aşk Şiirleri gibi imkanlar sunan web sayfasıdır ve gücünü Google’dan alır!
Günü Sözü :

Ne Zaman Açılır O Kapı?…

yozgatim.net

aşk Kalbim, geceyle gündüzün ortasında, dört duvar arasında, koştururuz duyan olmaz. Döneriz derviş gibi bilen olmaz. Yanarız biz, sanır ki gönül yangınımız Züleyha’ya, Şirin’e, Leyla’ya biz Mevla’ya, Mevla’ya yanarız.

O kapımı ki bana açılan, sen misin beni içeri alacak olan ey benden uzak kalan sevgili. Vurdum gitti kilidine anahtarı diyorsun… Anahtar dediğin ben, açar mı beni sana. Bak yine sendeyim, yakarırım kapının eşiğinde kalbinin kilidine. Aç,aç,aç!… Gireyim ve kalayım son nefesime kadar sende. Tüm hu zikirlerinde, gecenin teheccüdünde ben olayım. Ne ben anahtar ne sen kilit ol. Mevlana dergâhı gibi olsun. Lutfunda da, kahrında da hoş olsun. Ne kapı bırakırım sana ne duvar. Ben hasretine dilenirim sen hala bana kapıyı kapatmanın gayretindesin… Ben hep pencerelerinin pervazlarına konmuş üşüyen kuş misali şefkatini ve merhametini beklerim… Bilirim ki sen merhametinden ve şefkatinden, sevginden mahrum bırakmazsın seni seveni.

Dönmektir sanırsın marifet; arş dönüyor, yıldızlar dönüyor, kâinat, ay ve güneş dönüyor. Zahirdir gördüğün, sen kendi
gölgende dönersin. Marifet dönmek ve gitmek değildir, bulduğuna sımsıkı sarılıp benim diyebilmek ve kalmaktır.Kalabilmektir. Yanmak ve yazmaktır. Elif gibi dik durabilmektir, nefesler tükendikçe vav misali iki büklüm olmadan ruhunu teslim edebilmektir. Eğer zor zamanlarda kalmayacaksan ne zaman kalacaksın. Aydınlıkta herkes sever, önemli olan karanlıklarda sevebilmektir.Yağmurlarda herkes ıslatır, önemli olan beni çöl de ıslatabilmendir.Çölde her kum tanesi yakar ruhumu ateşler içinde bırakır, ya sen beni yağan yağmurlarda yakabilir misin.

Kalbim, geceyle gündüzün ortasında, dört duvar arasında, koştururuz duyan olmaz. Döneriz derviş gibi bilen olmaz. Yanarız biz, sanır ki gönül yangınımız Züleyha’ya, Şirin’e, Leyla’ya biz Mevla’ya, Mevla’ya yanarız. Bilemezsin, sabahtan akşama kadar dilim seni kaç kez anarda kulakların duymaz. Kalbim ince ince sızlarda sen bu sızıları hissedemezsin.

Gönül kordur ama sen sanırsın ki hep köz. Göremezsin sen gökkubbenin altında sana yağan yağmurları, kubbelerin altından kanat çırpan güvercinleri. Bekleriz biz seni hep gün batımlarında, nefes çekişlerinde de sen hala bilemezsin beklediğimizi. Dileniriz seni dua dua avuçlarda, gözyaşlarında. Bekleriz bir yetim çocuğun mahzunluğunda, bir sevgilinin gurbet yolunda bekleyişi gibi. Kalbim ve gönlüm bilesin ki hep “SEN” dir.

Benzer yazılar
Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. Neden ilk yorumu siz yapmıyorsunuz?

Yorumunuz...

[+] İfadeleri Aç Yozgatim.net

Âşık Olan Tüm Arkadaşlarım.Bu Sayfamızda Size En Güzel Ve En Anlamlı Aşk Şiirlerini Sunuyorum ve Aşkınız Daimi Olsun Ebediyen Sürsün, Karşılık Bulsun Diyorum.