Şiir Dünyasi;Anlamlı Şiirler, Anlamlı Sözler ve Şiir Defteri ve guncel turkiye ve dunyadan Aşk Şiirleri gibi imkanlar sunan web sayfasıdır ve gücünü Google’dan alır!
Günü Sözü :

En Romantik Kelimeleri Dünya’nın

yozgatim.net

Aslında bence, kişiye göre ne kadar romantik olduğu değişir kelimelerin.

Örneğin; bazılarımız ”seni seviyorum”u oldukça romantik bulsada, bazılarımız bunun gayet yaygın ve sıradan olduğunu düşünür.

İkinci bir örnek vermek gerekirse şayet Melek’lerim;

”Seni seviyorum” yerine ”galiba ben seni seviyorum” kelimesi duruma göre ve çiftlere göre daha da romantik bir hal alabilir, değil mi Melek’ler?

Aşk varken kötü tarafından bakamazki insan

Her neyse işte, ben konuyu daha fazla uzatmadan, yapılan bir arşatırma sonucu dünyanın en romantik kelimesini sizlerin bilgisine sunmak isterim.

Merkezi Londra’da bulunan ”………….” şirketi tarafından yapılan ve 320 dil uzmanının görüş bildirdiği ankette, Fransızca ”amour” kelimesi küçük bir farkla İtalyan ”amore” kelimesini geride bırakırken, İtalyanca da dünyanın en romantik dili seçildi.

En romantik kelimeler listesinin üst sıralarında yer alan diğer İtalyanca kelimeler arasında, İspanyolca’da da aynı anlama gelen ”belissima”(çok güzel) ve ”mi tesoro”(hazinem) bulunuyor.

Dünyanın ikinci en romantik dili Fransızca seçilirken üçüncülüğü İngilizce ve İspanyolca paylaştı.

Dil uzmanları, ”seni seviyorum” ifadesinin söylenişinin en kaba olduğu dil olarak da Japoncayı seçti. Birisine Japonca seni seviyorum demek için ”watakushi-wa anata-wo ai shimasu” demek gerekiyor.

Dileriz ki, hayatınızın her anı ve her kelimesi romantik geçer ve aşkınız ilk gün ki gibi heyecanla yoluna devam eder:)

ask

Sevgilerimizle… 

alıntıdır.

Benzer yazılar
Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. Neden ilk yorumu siz yapmıyorsunuz?

Yorumunuz...

[+] İfadeleri Aç Yozgatim.net

Âşık Olan Tüm Arkadaşlarım.Bu Sayfamızda Size En Güzel Ve En Anlamlı Aşk Şiirlerini Sunuyorum ve Aşkınız Daimi Olsun Ebediyen Sürsün, Karşılık Bulsun Diyorum.